דפדף

10 הצעות לפעילות עם תינוקות

אין ספק בכלל שתינוקות הם היצורים החמודים בעולם, תינוק הוא תענוג צרוך ובפרט אם הוא התינוק שלך. בכתבה שלפניכם ניתן מספר הצעות לפעילות עם תינוקות שיכולים לעזור לכם להעביר את הזמן שאתם מבלים עם החמודון הקטן שלכם ליותר מהנה וליותר מועיל.

  1. התעמלות ביחד עם התינוק- אפשר בקלות ובפשטות לבצע התעמלות בסיסית עם התינוק שלכם, לאהרים ולהוריד את הרגלים, לעודד אותו לבצע את הדברים שהוא מסוגל בשלב זה (לזחול, להזיז ידיים להרים את הראש וכו')
  2. יוגה תינוקות- אפשר בעדינות לעזור לבייבי שלכם להרגיש יותר טוב בעזרת מתיחות יוגה פשוטות ועדינות, חשוב מאוד!!! למתוח בצורה עדינה מאוד כדי לא לגרום נזק.
  3. מפגש תינוקות- אפשר לארגן מפגש תינוקות עם חברות/ים שגם להם יש ילדים קטנים.
  4. לימודי שחייה ראשוניים- פשוט מאוד היכנסו למים עם התינוק ותנו לו להנות מהתחושה של המים סביבו
  5. משחקים עם מים בבית: ניתן להניח גיגית עם מעט מים בתוכו וכמה צעצועים לתינוק (כמו ברווזים) ופשוט לתת לתינוק לשחק איתם, כמובן עם השגחה של ההורים
  6. פינת חי- פינות חי יכולות לעזור לתינוק להרגיש מרקמים שונים, להיחשף לחיות שונות ולהגביר את הקשר עם חיות שונות.
  7. מוזיקה עם חפצים ביתיים- פשוט ארגנו בסלון כמה חפצים ביתיים פשוטים, כגון: סירים, מחבתות, קעריות פלסטיק וכו' ופשוט התחילו לטופף ולייצר מוזיקה עם התינוק.
  8. שימוש בארונות- תינוקות רבים נמשכים אל אורנות המטבח הנמוכים ואוהבים לפתוח אותם ולשחק עם החפצים בפנים, אחרי שניקיתם את החפצים המסוכנים שיש בארונות, אפשר לייצר קשרים סביב הארונות האלה ותנו לתינוק לנסות לפתוח אותם.
  9. שימוש בעיתונים ושקיות- אפשר לחתוך את העיתון של שבת או את השקית של הסופר ולשחק עם התינוק בעזרתם. השקיות מרשרשות, נוצצות, יש להם מרקם מיוחד והם יכולות להיות משחק נחמד מאוד לתינוקות קטנים.
  10. לרקוד איתם- אין יותר מידי מה להסביר, פשוט הפעילו את המוזיקה החביבה עליכם ורקדו כשאתם נושאים את התינוק על הידיים, הנאה מובטחת.

פוסט ישן פוסט חדש