דפדף

בטיחות תינוקות - רשימת משימות בסיסית

התינוק הקטן שלנו הוא הדבר היקר לנו בעולם, אנחנו מטפחים אותו מגיל אפס ומוכנים לעשות הכל למענו. אחד הדברים שחשובים לתינוק ולילד קטן הוא בית בטוח, שלו ונעים. חשוב מאוד לייצר סביבה ביתית בטוחה לילד שלנו כדי שיוכל לפעול בה באופן חופשי וללא דאגות שלו ושלנו. בכתבה שלפניכם נפרט מספר משימות בסיסיות שיעזרו לכם לייצר סביבה בטוחה לתינוק ולילד שלכם.

בטיחות בחשמל

ילדים קטנים ותינוקות ממש לא מבינים מה זה חשמל, מכיוון שהם לא מבינים מהו החשמל, הם גם לא יודעים כמה מסוכן המשחק בחשמל ומה הם ההשלכות של התעסקות עם החורים המוזרים האלה בקירות הבית (שקעים) ובמפסקים השונים. מכיוון שזהו המצב חשוב מאוד לאבטח את היציאות של החשמל והמפסקים ולמנוע מהילדים לפגוע בעצמם באמצעות החשמל הביתי. כמה דברים בסיסיים לעשות:

  1. שקעי חשמל שאינם בשימוש אפשר לנתק מרשת החשמל
  2. לכסות את השקעים בבית במכסי שקע שמיועדים למניעת ההתעסקות בהם
  3. הזמינו חשמלאי שיעזור לכם לאבטח את המפסקים ואת שאר יציאות החשמל.

 

בטיחות מנפילות

ילדים רצים, זוחלים, קופצים ובאופן כללים זזים ברחבי הבית בצורה חופשית. מאוד חשוב לתת לילד את החופש לזוז ולשחק אך מבלי לחשוף אותו למצבים מסוכנים כאלה ואחרים. רוב הפציעות של ילדים בבית מתרחשים כתוצאה מנפילות ולכן חשוב למנוע אותן.

  1. התקינו שערי בטיחות על גרמי מדרגות שונים בבית.
  2. על החלונות יש לשים סורגים.
  3. התקינו גדר גבוהה למרפסת או לגינה שלכם.

בטיחות כללית בבית

כדי להגן על ילדכם מנזקי אש ועשן, אפשר וכדאי מאוד להתקין גלאי עשן וגלאי חד תחמוצת הפחמן. עלותם של הגלאים האלה לא יקרים בכלל והם יכולים לעזור להגן על ילדכם ולשמור על הבית שלכם ועל חייכם. בנוסף לכך חשוב מאוד להקפיד לא להניח חומרי ניקוי וחפצים חדים בארונות או במגירות או מדפים נמוכים. הקפידו להרחיק מילדכם חומרים וחפצים שעלולים לסכן אותם. בנוסף לכך הקפידו לאחסן חפצים קטנים שעוללים לגרום לחנק הרחק מהישג ידם של ילדכם.


פוסט חדש