דפדף

כוסות משחק לילדים

כוסות משחק, הן פריט שימושי וחיוני להתפתחותו של כל פעוט. כוסות המשחק מפתחות אצל הילד בין השאר גם את המוטוריקה המאפשרת הנחת כוס על כוס בזהירות ובלי להפיל את המגדל. הכוסות הצבעוניות מושכות את עיניו של הפעוט ומעודדות אותו לשחק איתן. כמו כן הן יכולות לשמש ללימוד צבעים  ולמניית מספרים, וגם לפיתוח חוש הדמיון.

עם כוסות משחק האהובות במיוחד על ילדים קטנטנים, אפשר לעשות מספר רב של משחקים שונים:

  • בניית מגדלים, כדי להעשיר את חווית בניית המגדלים אפשר לספור עם הילד כל קומה ששמים, או לנקוב בצבע הכוס ששמים. לילדים בני שנתיים וחצי ומעלה , הלומדים להכיר את שמות הצבעים הבסיסיים כמו כחול, אדום וירוק , אפשר גם לשחק משחק בו בונים את המגדל ומבקשים מהילד להוציא כוס בצבע בסיסי (תביאי לי כוס אדומה), או לבקש להצביע על חפץ בצבע מסויים ולבקש ממנו להביא כוס בצבע כמו זה.
  • כוס בתוך כוס, כוסות המשחק בנויות כך שאפשר להכניס את הכוסות אחת לתוך השנייה, תנו לילדכם להתנסות בכך.
  • אפשר להסתיר מתחת לכוסות חפצים קטנים יותר, החביאו מתחת לכוסות משחק חפצים קטנים, ותנו להם למצוא אותם. זהירות- וודאו שהחפצים לא קטנים מידי ומסוכנים לבליעה וחנק, הדרך לבדוק היא- כל מה שנכנס לתוך קופסת פילים ישנה, או לתוך ביצת הפתעה מסוכן לבליעה ואין לתת להם לשחק בזה בשום פנים ואופן.
  • להכניס ולהוציא- לילדים קטנים יש חיבה מיוחדת להכנסת חפצים קטנים לתוך מכלים והוצאתם שוב ושוב. אספו כפיות קטנות לגלידה, חרוזי השחלה(לילדים קטנים כמובן), פקקים רחבים או כל חפץ קטן שעונה על כללי הזהירות שהזכרנו למעלה ותנו להם להכניס ולהוציא אותם מהכוסות או ממיכלים אחרים כמו קופסת שוקולד או מטרנה.
  • ערבוב משחקים, השתמשו במשחקים שונים יחד: במשחק חופשי עם הבובות, תנו לבובות לשתות מכוסות המשחק. אפשר גם לערבב כמה חלקי משחקים שונים, ולמיין אותם לקבוצות צבעים- משחק כזה מתאים גם לילדים שעוד לא יודעים את שמות הצבעים.

פוסט ישן